Deceased Members


In Memory Of The Officers And Members
Of The Dunnville Fire Department



J. Nicholson J. H. Smith N. Lockie
A. Steele R. Reed C. Hart
E. Griffin J. Gill H. Asher
J. O. Orme C. Bonham W. House
E. J. LaSalle T. Drake W. M. Scholfield
J. Clemo S. Drake J. Asher
C. Yocom A. G. McDowell A. L. Scholfield
J. Yocum W. M. Wetherby J. W. Scholfield
J. Carson J. Logan J. Oldfield
W. M. Carnes H. Mack J. Jamieson
R. G. Murdy A. Livingstone B. C. Albro
W. M. Scott S. Miller F. Lattimore
J. Martin M. D. Winslow W. M Coutts
Dr. N. Hopkins J. Riddell J. Nelson
W. M. Wallace W. M. Friesman J. B. Winslow
P. I. Sime L. Scott T. Scholfield
J. Reed G. R. Smith J. Nichol
R. Montague G. Calbeck H. Black
A. McDonald J. R. Robb C. Black
A. Nobel B. Ell J. Norris
J. Urmy L. Jenkinson J. B. Bell
W. M. Sporbeck A. Nelson J. Chapman
G. Killens L. Dougher F. W. Smith
B. Lalor A. J. Blott A. Milne
L. Congdon F. R. Lalor G. Milne
C. Slingsby C. Stevens G. Wallace
W. M. Robins J. Riddell Jr. W. A. Robb
J. A. Lockie J. Phipps W. T. Robb
W. M. House H. A. Sheehan W. M .Happell
H. Wettlaufeer J. B. Sheehan W. Jarden
D. Dashwood J. Amsden G. Kearns
S. Ward J. Montague W. B. Braund
W. D. Patterson W. W. Montague S. Braund
J. Bushell J. Edgar S. Waltho
R. B. Patterson J. A. Scholfield J. E. Scott
S. W. Brown B. C. Phillips W. McDonald
A. J. Thomson W. A. Fry R. Silverthorne
J. Edgar F. P. Smithers K. Hodgson
W. M. Edgar W. J. Penny J. R. Clark
J. Jewhurst H. Heimbecker N. J. Dennis
F. House F. Montague R. Reynolds
G. Smith G. A. Nott T. Roddy
J. McIndoe J. W. Orme G. Little
G. H. Orme M. L. Gillap C. Parke
T. G. Orme D. H. Heimbecker J. M. Bowden
J. R. Gould C. W. Heimbecker K. Miller
M. Ross J. Phillips E. Allison
R. H. Dale T. Camelford C. Booker
R. S. Wismer J. Clark T. Meyer
J. F. Scholfield A. E. Franklin A. Foreman
T. Gordon R. Dennis R. Dickhout
A. Asher W. J. Sammon R. Phillips
H. E. Arderlay H. S. Fry E. Kinney
D. E. Johnson J. E. Yokum T. McCutcheon
H. Sheehan G. H. Miller H. Franklin
H. S. Leroy E. E. Bennett H. Dickhout
W. H. Penny C. H. Krick Jr. F. W. Leeds
A. Brown J. W. Westerby A. Nelson
W. R. McIndoe V. Franklin J. O'Neill
W. H. Thompson W. E. Franklin R. W. Garringer
S. Amsden D. Bradley T. Bowden
L. H. Weaver N. Buxton W. Caughell
A. L. Stevens R. Lymburner C. Guest
J. Aiken A. E. Smith J. Armstrong
W. M. Nicholson C. Smith F. Widerick
J. D. Scott H. T. House A. Jones
G. Leroy E. J. McKee T. Jones
J. Sebban A. Dayman H. Logan
C. A. Greiner W. E. Franklin B. Shirton
W. Strohm L. W. Jones L. Edsall
C. Brenzil C. A. Pettit T. Jackson
D. Wardell


Designed and Maintained byDAN'S PLACE  ©2007